%80’E VARAN ŞOK İNDİRİMLER

Tesettür Abiye Modelleri 

Abiyeler özel günlerde bayanların tercih ettikleri kıyafetlerdir. Kişiden kişiye değişen çok sayıda abiye türü mevcuttur. Bazı abiyeler aşırı gösterişli iken bazıları daha düz modellerdir. Bazı abiyeler de vücut hatları ön planda olurken bazı abiyeler de abiyenin gösterişi ön planda olmaktadır. Abiye tercihleri kişilerin tesettürlü olup olmamasına göre de değişmektedir. Tesettür abiye daha kapalı iken açık bayanların giydiği abiye modelleri daha açık olabilmektedir. Açık bayanlarda yapılan saç abiyenin modeliyle uyumlu olurken tesettürlü bayanlarda şal ya da şalın rengi ön planda olmaktadır.

Kişilerin istekleri her konuda farklılık gösterdiği gibi abiye konusunda da farklılık göstermektedir. Özellikle kilolu olup olmamak kişilerin isteklerini değiştirmektedir. Abiyeler de genellikle dar modeller daha doğrusu göğüs kısmında olan dar modeller tercih edilmektedir. Balık model diye adlandırılan bazı abiye türlerinde ise göğüs kısmıyla beraber kuyruk kısmında da darlık olmaktadır. Bu da tercih edilen modeller arasındadır. Tesettür abiye ile açık bayanların giydiği abiyeler arasında dekolte, kolların açık olup olmaması gibi kesin farklar da bulunmaktadır. Tesettür abiyeler de yapılan şalın kıyafetle bütünleşmesi istenir. Şalın uyumu, renk tonu kıyafetle bütünlük sağlamalıdır.

 Abiyeler de ışıltı ön planda olduğundan abiyelerin bazı yerlerine inci işlemeler yapılmakta ve bu şekilde daha gösterişli hale getirilmektedir. Bazılarında ise tül ile sadelikten kurtarılmaya çalışılmaktadır. Genelde abiye kumaşları satenden yapılmaktadır. Satenin iyi olup olmaması abiyenin dayanıklılık süresini etkilemektedir. Bazı abiyeler de abiye giyen kişinin kalıbına uygun hale gelirken bazı abiyeler de esneme gibi herhangi bir durum söz konusu olmaz. Kumaş bu konuda abiye seçimlerinde oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Abiyelerin arka kısmının uzun olup olmaması da kişilerin tercihlerine bağlıdır. Bazı abiye modellerinde arka kısım uzun olurken bazı abiye modellerinde arka kısım ile ön kısım aynı uzunluktadır.

 Abiyelerin Avantaj Ve Dezavantajları

 Abiyelerin avantajları ve dezavantajları vardır. Tesettürlü abiyeler yazın özellikle sıcaklarda terletir. Abiyeler sürekli giyilen kıyafetler olmamalarından ve birkaç kez giyinip köşeye konulan kıyafetler olmalarından ötürü dezavantajlıdır. Bazı abiyeler kiralanabilir. Günlük kıyafetlerde kiralama olmamasına karşın bir günlük ya da birkaç günlük giyilecek bu kıyafet türünü satın almaya oranla daha uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz. Bu konuda da avantajlıdır.

 

Sıralama seçin
Görünüm:
%31 indirimli
Yeni - Ekru Güllü Alara Elbise - AD 13509 - Ekru Güllü Alara Elbise - AD 13509 (1)
%20 indirimli
Yeni - Mürdüm Hayal Abiye - PR13486 - Mürdüm Hayal Abiye - PR13486 (1)
%20 indirimli
Yeni - Siyah Hayal Abiye - PR13485 - Siyah Hayal Abiye - PR13485 (1)
%20 indirimli
Yeni - Gri Hayal Abiye - PR13484 - Gri Hayal Abiye - PR13484 (1)
%20 indirimli
Yeni - Somon Hayal Abiye - PR13483 - Somon Hayal Abiye - PR13483 (1)
%33 indirimli
Yeni - Ekru Çiçek Dantel Abiye - RZ13477 - Ekru Çiçek Dantel Abiye - RZ13477 (1)
%33 indirimli
Yeni - Taş Çiçek Dantel Abiye - RZ13476 - Taş Çiçek Dantel Abiye - RZ13476 (1)
%33 indirimli
Yeni - Bebe Mavi Çiçek Dantel Abiye - RZ13475 - Bebe Mavi Çiçek Dantel Abiye - RZ13475 (1)
%50 indirimli
Yeni - Lacivert Melisa Abiye - PN13457 - Lacivert Melisa Abiye - PN13457 (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.