Tesettür Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Tesettür Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
10 Ocak 2019

Her giyim türünde olduğu gibi tesettür elbise seçiminde de dikkat edeceğimiz en önemli kriter fiziksel ölçülerimizi doğru yorumlamaktadır. Boyumuz, kilomuz, ten rengimiz, omuz, bel ve basen ölçülerimizi bilmek ve bu ölçülere uygun kıyafet seçimi yapmak şık bir görünüm yakalayabilmenin ilk kuralıdır. Tüm bu kriterler renk ve desen seçiminde de ayrıca rol oynamaktadır. Vitrinde ya da sanal kataloglarda beğendiğimiz bir kıyafetin üzerimizde nasıl duracağını görmek için fiili olarak denemek, ya da online site üzerindeki beden ölçülerine göre seçim yapmak işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

 

 Her Bedene Uygun Modeller

 

            Tüm bunlara karar verdikten sonra sanal mankenler üzerinde beğendiğiniz modeller arasından ölçülerinize uygun olan modelleri seçebilirsiniz. Elbise ya da diğer kategorilerde seçim yaparken; kısa boylu bir yapıya sahipseniz boyuna çizgili ve uzun elbise modelleri sizi olduğunuzdan uzun gösterecek ve daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Fazla kilolarınız varsa koyu renk ve fazla dar olmayan kıyafetler sayesinde daha şık ve rahat bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

 2018 Kış Kataloğunda Neler Var?

 

             Sezonun kış modasında triko tasarımlı tesettür elbise modelleri göze çarpıyor. Renklere ve desenlere uyum sağlayan triko kumaş, ayna zamanda sıcak tutucu bir özelliğe sahiptir. Bu türün sade, pileli nakış ve taş işçiliği kullanılarak hazırlanan birbirinden güzel örnekleri, elbiseye uyumlu başörtüsü, çanta ayakkabı ve diğer aksesuarlar ise kombinasyonunuzu tamamlamanızda size yol gösterecektir.

 

             Kış elbiselerinde sevilenlerinden bir başkası ise kadife kumaş türleridir. Kadifelerde de diğer türlerde olduğu gibi parlak, mat, kendinden desenli ya da sade olarak tasarlandığında ortaya oldukça güzel modeller çıkabilmektedir. Kadife kumaşların renkleri yansıtmadaki başarısı ise, modellere zenginlik katan bir başka ayrıntı olarak ön plana çıkmaktadır. Kadife kumaşlar günlük, iş ve özel günler için tasarlanan abiye elbise türlerinde de sıklıkla tercih edilirler. Bunlardan başka pamuklu, orta kalın ve yünlü kumaşlar da kış modasının farklı türleri olarak kendini göstermektedir. Elbiselerin modellerini belirginleştiren bir başka ayrıntı ise kesimlerdir. Düz, pileli, belden genişleyen, boru tipi, ikili, yırtmaçlı, parçalı derken her zevke hitap eden pek çok tarz online siteler aracılığı ile hanımların beğenisine sunulmuştur.

             

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.