Tesettürde Seçim
Tesettürde Seçim
08 Temmuz 2019

Günümüz tesettür kullanan bayanların öne çıkardığı birkaç unsur vardır. Bunların başında modern tarz ve şıklık gelmektedir. Zamana ayak uydurmaya çalışan bazı kesim bayanların bunu tesettüre de yansıtması sonucu yenilikler olmuştur. Önemli olan bu yenilikler yapılırken asıl amaçtan dini buyruklarda belirtilen tesettür kavramından uzaklaşmamaktır. Bazı tesettür kullanan insanların bu faktörü es geçip sadece modern ve şıklık kavramlarını göz önüne aldığında tesettür arka planda kalmaktadır.

 

 Tesettür Alımında Tercihler

 

 Tesettür kullanan kesimin tercih ettiği ürünler daha çok renk bakımından canlı ve şık görünenlerdir. Bu unsur göz önüne alındığında alyadua.com sitesindeki ürünlerde de görüleceği gibi tesettür kavramında çeşit çok fazladır. Hal böyle olunca alışverişte zevkler ve tercihler ön plana çıkmaktadır. Bu çeşitliliğin bir başka sebebi de günümüz şartlarında insanların eskiye göre daha fazla sosyalleşme göstermeleridir. Bir araya gelen bireyler tesettürde ki şıklıkla göz önüne çıkmaktadırlar. Bu durumda sonuç olarak tesettür kullanımında tercihlere yansımaktadır

 

 Tesettürde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Tesettür kullanan bayanın dikkat etmesi gereken bir kaç kural mevcuttur. Bunların başında tesettürün bilincini anlamak gelir. Birey kullandığı tesettürün aslında helal haram kavramlarını ilgilendirdiğini, dini bir görev azmettiğini bilmelidir. Bu bilinç içerisinde olmayıp da sadece görünüşe önem verilen tesettürler amacından sapmış ve sadece bir görünüş haline gelmiş olur.

 

 Bir diğer dikkat edilmesi gerekilen konu ise maddiyattır. Tesettür kullanan bayan maddi durumunu göz önünde tutmalı ve bu durum çerçevesinde hareket etmelidir. Aksi halde tesettür konusunu hallederken maddiyat konusunda sıkıntı yaşanmaya başlanır.

 

 Tesettürde Amaç Tesettür kullanan birey öncelikle ne amaçla taktığının bilincinde olmalıdır. Aksi halde takılan tesettürün bir amacı olmaz ve dini anlamda ise vazifesini yerine getirmiş olmaz. Bu yüzden birey öncelikle tesettürde ki amacı bilmeli ve o doğrultuda tercihlerini kullanmalıdır. Daha sonra amacına uygun şekilde şıklığı, süsü ve gösterişi abartmadan tesettür takmalıdır. Amaçtan sapıldığı vakit birey tesettürden alınan sevaptan yoksun bir duruma düşer ve sadece gösteriş peşinde uğraşmaya başlar. Bu da bireyin amaçsız bir hal almasına sebep olur. Böylece sonu gözükmeyen bir alışveriş tutkusu ve maddi sorunlar başlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.