Tesettür Abiye Seçimi
Tesettür Abiye Seçimi
12 Temmuz 2019

 Eski zamanlarda tesettürlü bayanlara uygun elbise ve abiye türleri zor bulunurdu. Son yıllarda tesettürün yaygınlaşması ile tesettür giyim de bir o kadar yaygınlaşmıştır. Tesettür giyim denilince; tunikler, etek pantolonlar, dış giyim, günlük elbiseler, feraceler, pançolar, şallar vs. akla gelir. Düğünler, nişanlar, mezuniyet törenleri ve ya özel davetler denince tesettür abiyeler daha çok tercih edilir. Abiyeleri de kullanım alanlarına göre ayırabiliriz.

 

 Düğün Abiyeleri

 

 Düğün sahipleri abiye seçimi yaparken daha kararsız olurlar. Sünnet annelerinden başlarsak daha gösterişli ve daha şık olmak isterler. Genellikle açık renk abiyelere yönelirler. Örneğin, pelerinli modeller orta yaş anneler için uygun bir modeldir. Elbise hem zerafetli hem gösterişlidir. Daha genç sünnet anneleri ise, payetli, dantelli modelli elbiseler uygun olabilir.

 

 Düğünden farklı bir alanda mesela nikah günleri gelinlerin tercih ettikleri abiyeler de genellikle; beyaz, ekru, krem, kırık beyaz abiyelerdir. Dantelli elbiseler nikah günü tercih edilen abiyelerdendir. Bu renklerin dışında daha renkli olmak isteyen gelinler de vardır. Büyük markaların yer aldığı sitemizde aradığınız abiyeyi bulmanız kesindir.

 

 Nişan törenlerinde ise gelin adayları farklı renklerde abiyeler tercih edebilirler. Daha çok gösteriş isteyen gelinler, tarlatanlı modelleri talep ederler. Elbiseye göre tasarlayacağınız el çiçekleriniz elbisenin tamamlayıcısı olabilir.

 

 Eğer düğüne davetli iseniz ve tarz bir abiye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tesettür abiye tercihlerinizi sitemizden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

 Özel Gün Abiyeleri

 

 Özel günden kasıt, yakınınızın nişanı, havuz başı partiler ve ya mezuniyet partileri olabilir. Bu günlerde tesettür abiye ya da tesettür elbise tercih edilebilir. Daha şık olma düşüncesi ile özel günlerde de genellikle abiye düşünülür.

 

 Kumaş ve Model Kalitesi

 

 Abiye seçimi yaparken model düşünüldüğü kadar kumaşın duruşu da düşünülür. Abiye kaliteli kumaşlardan yapılır ve modelleri tasarlanır. Sitemizde kumaş kalitesi ile uygun fiyatlarla karşılaşırsınız. Ünlü markaların da yer aldığı www.alyadua.com sizlere uygun fiyat sunarak davetlerinizde şık olmanızı garantilemektedir.

 

 Düğün ve davetlerinizin tarihi yakın olsa bile güvenle alış-veriş yapabilirsiniz. Satın almaya karar verdiğiniz ürünler kısa zamanda elinize ulaşmaktadır. Ödeme ve değişim kolaylığı da sunulmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.