Vazgeçilemez Kıyafetler
Vazgeçilemez Kıyafetler
10 Temmuz 2019

Tesettür kelimesinin asıl manası örtünmek demektir. İslamiyetin dini kuralları gereği, bayanların vücutların da namahrem olan bölgelerini örtmesi anlamına gelmektedir. Muhafazakar yaşam tarzını benimseyen bayanlar eşarp, şal, tesettür elbise ve etek, mevsimine göre palto veya pardösü gibi kıyafetlerle yaşam tarzına uygun olarak seçimler yaparlar.

 

 Tesettür giyim modası özellikle son dönemlerde oldukça büyük gelişmeler kat etmiştir. Firmaların çoğu kreasyonlarında tesettür elbise ve giyimlerine çok fazla yer vermekte, hatta bunun dışında da sadece bu alanda kıyafet tasarlayan birçok markalar bulunmaktadır.

 

 Tesettürlü bayanlar için son derece, şık ve modern olmayı sağlayacak elbise tasarımları hazırlanmakta ve bayanların zevkine sunulmaktadır. Yeni sezon da her seferinde farklı model tasarımlar ile bu elbiseler, mağazaların vitrinlerini ve müşterinin günlerini süslemektedir.

 

 Günlük Yaşamda Kullanımı

 

 Bir çok bayan hafta sonunda veya tatil günlerinde, iş ve toplum hayatında ki yorgunluğundan uzak ailesiyle vakit geçirmek ister. Böyle zamanlarda ağır kumaşlı, janjanlı desenler seçmek görüntü ve rahatlık açısından uygun olmaz. Pamuklu hafif kumaşlarla, düz, çizgili veya çiçek desenli elbiseler tercih edilmesi daha uygundur.

 

 Beli büzgülü, desensiz tek renk elbiseler tarzı spor olanlar için, volanlı ve kuşaklı düz renk elbiseler de daha hanım ve klasik tarz sahibi insanlar için önerilebilir. Çiçek desenli elbiseler yaz için oldukça ideal seçimlerdir. Çağla yeşilinden pudra rengine bir çok renk ve desenle, karakter ve zevkinizi seçiminiz ile yansıtabilirsiniz. Eğer çizgili veya geometrik desenli koyu renk seçimler yaparsanız, bu elbiseler sizin otoriter ve prensipli olduğunuzu ifade eder.

 

 Nakışlı elbiseler kesinlikle günlük kullanımda, hem şık hem sade olmak isteyenlerin tercihi olmalıdır. Bu elbiseler genellikle düz renk olup yaka kısmında yada kol detaylarında küçük işlemeler bulundurur. İşlemeler rengarenk ve farklı desenler de olsa bile, elbisenin düz renk olmasından dolayı sadeliği bozulmaz.

 

 Elbise modelleri kadar renk seçimleri de çok önemlidir. Örneğin kırmızı, iyi şans ve şöhretin rengidir. Kişiye kendini güçlü ve canlı hissettiren bir renktir. Turuncu ise bulunduğu ortama neşe katan, kişiye öz güven sağlayan bir renk iken beyaz saflığı, masumiyeti ve temizliği simgeler. Işığı yansıtır ve ortamı serin tutar bu yüzden yazın en çok tercih edilen renktir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.