Tesettür Abiye Modelleri Bütünsel Şıklığı Kazandırıyor
Tesettür Abiye Modelleri Bütünsel Şıklığı Kazandırıyor
04 Temmuz 2019

Tesettür giyimde abiye kullanımı bazı detayları da beraberinde getirmektedir. Tüm giyim stillerinde olduğu gibi doğru parçaları uygun göstermek gerekir. Güzel bir sonuç çıkması bakımından bu önemlidir.

 

 Vücuda Uygun Tesettür Abiyeler

 

 Vücudunuza uymayan tesettür abiye modelleri, istenen sonucu zorlaştırabilir. Örneğin çok bol bir elbise giyilirse, olduğunuzdan kilolu görünebilirsiniz. Tersine çok dar bir kıyafet de küçük gelmiş gibi görünebilir. Rengi boğucu parçalar sıkıcı görüntü verebilir. Ayrıca tek düze kullanım zor bir kombine dönüşebilir. Tüm vücudun aynı renkte kıyafet olması boğucu görüntü verebilir. Hem renk geçişlerinin iyi olması hem de bolluk darlık oranının iyi ayarlanması gerekir.

 

 Eşarp ve Abiye Kombin Önerileri

 

 Abiye kombin önerilerinde eşarp kullanımı önemlidir. Renkte zıtlık aranması kıyafeti öne çıkarır. Ayrıca desenli bir kıyafette sade eşarp olması gerekir. Sade abiyelerde ise eşarp daha gösterişli olabilir. Yani ikisi de sade, ikisi de gösterişli olduğunda göz yorabilir.

 

 Tesettür Abiye ve Ayakkabı Kombini

 

 Mevsim özelliklerine göre tesettür abiye ve ayakkabı kullanımı önemlidir. Yaz döneminde abiye kullanımında kapalı ve uzun ayakkabılardan kaçınılmalıdır. Kış döneminde de parmak ucu görünen ürünlerden kaçınmak gerekir. Sizi rahatsız etmeyecek ürünler görsel açıdan da yormamalıdır. Örneğin çok gösterişli bir abiye elbise varsa, ayakkabı parlak olmamalıdır.

 

 Tesettür Abiye Modelleri Neler?

 

 Tesettür abiye modeller farklı beğenilere göre çok sayıda görülebilir. Bel kısımdan kurdeleli modeller son dönemde popülerdir. Altı bileklere kadar uzun hafif kabarık abiye elbiseler beğeni toplamaktadır. Ayrıca alt kısmı çiçek desenli uzun abiye modeller de vardır. Üstü sade, altı desenli modeller şık görüntü vermektedir. Üstü desenli altı sade elbiseler de saten kumaş farkıyla güzel görüntü ortaya çıkarabilmektedir. İşlemeli desenleri sevenler, sade ve gösterişli desenleri seçebilir. Örneğin noktalar halinde desenler yaygın kullanılmaktadır.

 

 Abiye Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

 Abiye modellerinin fiyatları, kumaş, işleme gibi ayrıntılara göre belirlenir. İşleme ne kadar özelse fiyat artar. Ayrıca kumaş ne kadar kaliteliyse yine artış olacaktır. Ayrıca tasarım özellikleri ve kesimdeki işçilik belirleyicidir. Süslemede ne tür malzemeler olduğu yine önem kazanmaktadır. Sade bir tasarımda özel parça kullanılırsa fiyatı artar.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.