Tesettür Kombinlerde Eşarp Seçiminin Önemi Nedir?
Tesettür Kombinlerde Eşarp Seçiminin Önemi Nedir?
28 Mart 2019

 Tesettür giyim ürünleri içerisinde en önemli parçalardan birisi de eşarplardır. Eşarplar tesettür kombin ile uyumlu bir şekilde seçilmelidir. Tesettür kombinde eşarp seçiminin önemi çok büyüktür. Doğru seçilmeyen bir eşarpla görünüm ve şıklık açısından olumsuz bir etki oluşur.

 

 Eşarp kumaşı muhakkak dikkate alınması gereken önemli bir detaydır. Tesettür kombin için eşarp kumaşı tercih ederken mevsime göre seçim yapılmalıdır. Yaz mevsiminde pamuk ağırlıklı kış mevsiminde ise yün ağırlıklı kumaşlar tercih edilmelidir.

 

 Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

 Tesettürlü bir kadının giyiminde en dikkat çeken parça eşarplar olmaktadır. Eşarbı kullanmak kadar kombin etmek de çok zor bir iştir. Bu sebep ile eşarbı tesettür kombine uyumlu hale getirmek için rengi ve deseni göz önüne alınmalıdır. Aynı şekilde eşarbın bağlama biçimi ve eşarbın boyutu da önemlidir. Özellikle eşarbı bağlarken hem eşarbın deseni hem de çizgileri gibi detaylarının yok olmamasına dikkat edilmelidir.

 

 Eşarp Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Renkli eşarplar ile kombinler yapmak oldukça zordur. Fakat bu hususta önemli olan renklerin uyumunu yakalamak ve en önemlisi ten rengine göre seçim yapılmalıdır. Tesettürlü kadınlar ten rengine göre seçim yaptığı takdirde eşarp daha şık duracaktır. Sarı ve tonları esmer kadınlardan daha çok kumral kadınlara yakışmaktadır.

 

 Eşarp Bağlama Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

 Tesettür giyimde eşarbın kombine uyum sağlaması önemlidir. Dikkat edilmeden yapılan eşarp kullanımları tesettürlü kadınları şıklıktan alıkoyarak nahoş bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebep ile eşarp bağlama şeklinin önemi büyüktür.

 

 Salat bir kıyafet tercih edildiğinde eşarp bağlama şekli muhakkak daha dar ve sıkı olmalıdır. Tam tersi dar kıyafetlerde de eşarplar biraz daha salaş bağlanmalıdır. Tesettür tunik giyimi tercih edildi ise genellikle dantelli şallar harika bir görünüm oluşturacaktır. Tesettür abiye elbisenin üzerine tercih edilecek eşarbın ise kumaşı da aynı kalite de olmalıdır.

 

 Eşarp Modelleri Nelerdir?

 

 Eşarp modelleri çoğunlukla saten, parlak veya ipek kumaştan üretilir. Bu tür kumaşlar hem daha kaliteli hem de daha şık bir duruş sergiler. Aynı zamanda bu tür kumaşlar her kombine rahat bir şekilde uyum sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.