Bahar Aylarında Seçimlerimizi Kolaylaştıran Model ''trençkot''
Bahar Aylarında Seçimlerimizi Kolaylaştıran Model ''trençkot''
04 Nisan 2019

Özellikle bahar aylarının vazgeçilmez ceket modellerindendir.

 Bir çok kişinin gardırobunun vazgeçilmesi vardır. Bu kıyafetlerin yani kadınların olmazsa olmaz dediği ürünlerin başında trençkot geliyor. Hem sonbahar da hem de ilkbahar ılık ılık esen rüzgarlara ve yağmurlara karşı sizi koruyan ve aynı zamanda şıklığınızı da ortaya çıkaran bir parçadır. Neredeyse her ürünün tamamlayıcısı olan klasik, bej ve bunun dışında modayı takip edenlerin farklı tercihlerinden haki ve lacivert renklerde modeller mutlaka dolabınızda yer edinmelidir.

 

 Trençkot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Zaman ilerledikçe kadınlara stillerini tamamlattıran önemli bir model haline gelmiştir. Günümüzde klasik, bej rengi dışında da değişik renklerde, farklı yaka şekilleri, boyalar ve farklı formlarda tasarlanmış değişik pek çok modeliyle de karşılaşmak mümkün. Kadınlar kendi vücutlarına uygun olanlarını bulmakta bu kadar seçenek arasında zorlanmayacaktır.

 

Peki bu modelleri alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

 

 -Kısa Trençkotlar: Kısalıktan kasıt kalça üstünde biten boydaki modellerdir.

 Özellikle kısa boyu olan kadınların tercih edeceği bir türdür. Kısa boylu olanların daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Burada ki en önemli nokta da kalça yani basen genişliğidir. Kısacası kısa boylu fakat geniş basenleriniz varsa bu tarz modeller size uygun olmayabilir.

 -Orta Uzunlukta Trençkotlar: Dizin hemen üzerindeki klasik modelleridir ve her vücut tipinde olan, her boydaki kadın kendilerine uygun, orta uzunlukta trençkot bulabilir ve giyebilirler.

 -Uzun Trençkotlar: Ayak bileğine kadar inen bu model kısa boylu kadınlara göre olmadığı çok açık. Eğer ki bunu giymek istiyorsanız da yüksek topuklu ayakkabı tercihi yapmalı ve en fazla dizin hemen altındaki boyları tercih etmelidir.

 -Geniş Yakalı Trençkotlar: Bazı modellerde yaka genişliklerinin olduğunu mutlaka fark etmişsinizdir. Bunları özellikle kısa boylu yani minyon kadınlar zayıf görünümlerini biraz daha doldurmak için kullanabilirler. Kilolu kadınlar ise böylesi formlardan uzak durmalıdır.

 -Kot ve Deri Trençkotlar: Moda parçaları haline gelmesiyle beraber gabardin dışında kumaş türlerinde de tasarımlar ortaya çıkmıştır. Kot veya deri kumaş özellikle de diz üzerinde bitenler gibi orta uzunlukta olan boylarda mükemmel bir görünüm alırlar.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.