Biraz Tarih Biraz Dedektiflik Kokan Muhteşem Trençkotlar
Biraz Tarih Biraz Dedektiflik Kokan Muhteşem Trençkotlar
25 Şubat 2019

Kişiye özgüvenli bir görünüş ve tarzı olan bir görünüş katan bu mütevazi trençkotlar, tarihte ilk olarak İngiliz ve Alman ordusunun askeri kıyafetlerinde karşımıza çıkmaktadır. O dönemlerde askerlerin her türlü malzemeyi koyabilmesi ve asabilmesi için bu kıyafetlerin üzerinde çok fazla cep ve kayış bulunmaktaydı. Günümüzde modanın ayrılmaz ve eskimez bir parçası olarak görülen bu eşsiz kıyafette eskinin kokusu birçok yönüyle kalmakta, üzerinde hala cep ve kemerler bulunmaktadır.

 

 Trençkot ne zaman giyilir?

 

            Kadın ve erkek giyiminin vazgeçilmez parçası olan trençkotlar, özellikle bahar ve kış başlangıçlarında, havalar ne çok soğuk ne de çok sıcak olduğunda tercih edilmektedir. Bu sayede değişken havalarda sizi koruma işlevi de görebilir. İstediğiniz zaman çıkarabilme ve giyebilme rahatlığı da havaların değişken havalarda oldukça işlevsel olmaktadır. Dış kıyafet olarak kullanılmasının avantajından yararlanılarak, içine giydiğiniz parçalar daha basit bile olsa, tek bir parça ile muhteşem görünme şansını size verecektir.

 

 Muhteşem Kombinelerin Değişilmez Parçası

  

            Trençkot, aklınıza gelebilecek tüm temel kıyafetler ile rahatça kombine edilebilir. BU çoğunlukla sizin tercihinize bağlıdır, bu anlamda size hem konfor hem de içinizdeki tasarımcıyı çıkarabilecek bir özgürlük sağlar. Örneğin, boru ve fakir paça pantolonlar ile yapılabilecek bir kombine, özellikle fazla kilolarından şikayet eden kadınların vazgeçilmezi olabilmektedir. Bu şekilde dar pantolon ile yapılan kombine bacakların ince görünmesine yardımcı olacak ve birçok kadının asıl problemli bölgesi olan kalça ve basenleri kamufle etmiş olacaktır. Bir diğer seçenek de bilekleri özgür bırakan uzun bir etek ile yapabileceğiniz zengin ve gösterişli bir kombine elde etmektir. Etek giymek isteyen ama trençkottan da vazgeçemeyen kadınların gözdesi olan bu kombine, adeta 2 katlı, fırfırlı ve gösterişli bir elbise görünümü de verebilmektedir. İçine giyeceğiniz gömleğin bileklerini göstermek için trençkotun kollarını biraz sıvamak ve alttan görünen etek ile olan muhteşem uyumu yakalamak da bir seçenek olarak görülebilmektedir. 

 

 Trençkot Model ve Fiyatları

 

            Trençkot üreten birçok firma ve site bulunmaktadır. Model olarak size yakın tasarımlar sunacak, ancak kaliteden ödün verilmeyecektir. İlk bakışta trençkotların fiyatları diğer kombinlerde kullanılan parçalara göre daha yüksek olarak görünebilmekte, bu da müşteriyi vazgeçirebilmektedir. Oysa trençkotun gardırobunuzun vazgeçilmez bir parçası olduğu ve birçok farklı seçenek ile kombine edilerek yepyeni bir görünüm verdiği akılda tutulursa, bu seçenek birkaç tane tek kullanımlık parça almaktan daha cazip görünecektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.