Büyük Beden Ferace Modellerinde Klasik Tercihler
Büyük Beden Ferace Modellerinde Klasik Tercihler
24 Nisan 2019

Standart beden ölçülerine göre üretime sokulan tesettür giyim ürünlerinde bulunan zengin içeriğe rağmen büyük beden yakın zamana kadar sınırlı seçim imkanı veren bir alandı. Son yıllarda daha çok tasarımcının büyük beden giyime ilgi ve özen göstermeye başladığını görüyoruz. Sadece büyük beden üzerinde çalışan modacıların yanı sıra, her beden de üretim seçeneği sunan büyük firmalar da artık koleksiyonlarında büyük bedene yer vermektedir. Büyük beden için söz konusu olan gelişim ve imkanlar tesettür giyim için de geçerli.

 

 Her yaş grubundan bayanların giyim konusunda en fazla zorluk çektiği konuların başında tesettür büyük beden elbiseler gelir. Özellikle de ferace elbiselerinde tesettür giyim modelleri arasında fazla çeşitlilik bulunmaz. Buna rağmen büyük beden ferace giyimler her yaş grubu bayanlar tarafından tercih edilebilir. Bu alanda birbirinden çeşitli feraceler büyük beden elbise kalıplarına göre değişiklik gösterebilir.

 

 Düğmeli Klasik Ferace Modelleri

 

 Genelde orta yaş grubuna hitap eden bayanlar tarafından tercih edilen düğmeli ferace modellerinin kullanılması diğer ferace modellerine göre daha rahat ve kolaydır. Bundan dolayı ön sıralarda yer alan düğmeli model ile büyük beden feraceler daha fazla tercih edilir. Bu alanda düğmeli feracelerin ince veya kalın kumaşlardan yapılması tamamen tesettürlü bayanların tercihine göre farklılık gösterir. Klasik giyimin en fazla tercih edilen modelleri arasında düğmeli ferace modelleri gelmektedir. Düğmeli olması hem şık ve zarif bir görüntü elde ederken hem de kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından tercih edilerek tesettürlü bayanların dolaplarında yerlerini alır.

 

 Boncuk İşlemeli Ferace Modelleri

 

 Her yaştan tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen ferace modelleri arasındadır. Özellikle de her alanda üretimi ve satışı yapılan tesettür büyük beden feraceler tesettürlü bayanlar için üretilmiş bir üründür. Satın alınması ve kullanılması ile beraber fazla kiloları da saklaması neticesinde görünüş itibariyle bayanları daha zarif göstermektedir. Bununla beraber üzerinde yer alan boncuk işleme detayları ile her zamana ve her ortama uyum sağlayarak şık ve zarif bir görüntü elde edebilir. Klasik olarak üretimi ve satışı yapılan bu modelde kullanılan taşlar bu alanda değerlendirilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.