Ferace Alır İken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ferace Alır İken Nelere Dikkat Edilmelidir?
07 Ağustos 2018

Tesettürlü bayanların yaz ve kış aylarında kullandıkları dış giyim ürünlerinden en çok tercih ettikleri ferace modelleridir. Feraceler, hızlı hazırlanmak için avantajlı ve vücudu daha güzel gösteren dış giyim ürünleridir. Fakat, yanlış seçimler sonucunda güzel bir görüntü ortaya çıkmıyor. Ferace modellerini tercih ederken, ilk olarak boyuna dikkat edilmelidir. Feracelerin altından etek ya da pantolonlar görülmemelidir.

 

            Kollarda da aynı oran söz konusu olmalıdır. Bunların yanı sıra, omuz ve göğüs kalıbı da tam olmalıdır. Vücut oranları bayandan bayana farklılık gösterdiği için her bedeninize uygun ölçüdeki feracelerin omuzları tam kalıp olmaz. Bu neden ile tadilat gerektirebilir. Bu tadilat işleri aksatılmadan yapılmalıdır. Kullanım alanlarına ve tarz göre de üzerindeki detay yoğunluğu ölçülü olmalıdır. Bu şekilde kullanılan feraceler her daim üzerinizde şık ve güzel duracaktır.

 

 Ferace Alışverişi İçin Online Siteleri Tercih Edin

 

            Dış giyim ürünleri için mağazalarda çok fazla seçenek bulmak mümkün olmayabilir. Aynı şekilde beden aralığında da sorun yaşanmaktadır. Dış giyim ürünleri mağazalarda daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Fakat, online satış yapan firmaların müşteri potansiyeli geniş olduğu için fiyatları uygun olmaktadır. Aynı zamanda istenilen her bedene de ulaşmak mümkün olacaktır. Modelleri canlı mankenler üzerinde görsel alarak hazırladıkları için de tercihler yapmak çok kolay olmaktadır. Alışverişler için de harcanan zamandan yüzde yüz tasarruf sağlanmış olur. Bu nedenler ile online alışverişlerden faydalanmak her açıdan daha avantajlıdır.

 

 Dış Giyimde Nasıl Kombin Yapılır?

 

            Dış giyim ürünleri tek parça kıyafetlerdir. Fakat, bu kıyafetler ile ayakkabı, çanta, aksesuar ve eşarpların kombin olması gerekir. Ferace ya da kapların tek renkli olması her zaman bir avantajdır. Bütün parçalar olduğu için renk cümbüşü olmaması daha şık bir görüntüye neden olacaktır. Kullanılacak alana göre üzerindeki işleme veya taşlar arttırılabilir. Sade olan modellerin kombini daha kolay olmaktadır. Dış giyim ürünlerinde kombin yapar iken, öncelik ile ayakkabı ve çanta rengi belirlenmelidir. Ferace rengine uygun olan renkler kullanılmalıdır. Aynı renklerin olmaması gerekir. Türban ve eşarplarında çanta, ayakkabı ve ferace ile uyumlu olması gerekir. Uyumlu olması demek, aynı renk kullanılması anlamına gelmemektedir. Mutlaka uyan renkler kullanılmalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.