Ferace ve Ferace Kombinleri
Ferace ve Ferace Kombinleri
03 Nisan 2019

Ferace, çok eski dönemlerden beri kullanılan bir kıyafet terimidir. Önceden bayanların kendi üstlerini kapatmak için kullandıkları elbiseye bu isim verilmiştir. Bu kıyafet günümüzde değişik kumaşlardan üretilmektedir. Özellikle çuha ve fantezi kumaşlar tercih edilmektedir. Özellikle düz ve desensiz modeller tercih edilmektedir. Çünkü kadınlar tarafından daha çok düz model ferace kullanılmaktadır. Bunun yanında firmalar tarafından yaka ve cep kısımları işleme olan modeller de üretilmektedir. Bunun nedeni ise her insanın moda zevkine hitap etmektir.

 

            Bununla beraber güncel modaya uygun ferace üretimi de yapılarak koyu renkler tercih edilmektedir. Ayrıca bol kesim kıyafetlerin üretilmesi tesettür modasını kullanan bayanların tercih etmesinde büyük rol oynamaktadır. Ferace genel olarak kadınların giydiği mantolarla benzerlik göstermektedir. Fakat mantolardan farkı geniş yakalara sahip olmasıdır. Ayrıca uzun bir tasarıma sahip olması mantodan farklı olan başka bir özelliktir. Ferace kullanan kadınlar, kullandıkları başka kıyafetlerle de kombin yapabilmektedirler.

 

 Ferace Kombini

 

            Ferace tanıtımı yapan modellerin kombin yaparken üzerinde durdukları en önemli husus renk uyumudur. Renk uyumuna sahip olmayan ürünler her ne kadar güzel olsa da bayanların üzerinde pek göze hitap edecek derecede güzel durmayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen bayanlar, bu tarz ürünleri alırken hangi kıyafetlerle kombin yapacaklarını düşünmektedirler. Bundan dolayı diğer kıyafetlere uygun olan kıyafetler almak ilerleyen zamanlarda kombin yaparken zorluk çekmemeye olanak sağlar.

 

 Ferace Modelleri

 

            İki farklı ferace modeli göze çarpmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni bol olan modellerdir. Birçok bayan bol model ferace tercih ederek bir yandan kilolarını bir yandan da vücut siluetlerini kamufle etmektedir. Başka bir model ise dar olan modeldir. Bu ferace modeli az tercih edilen bir model olsa da kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Çoğu bayan güncel modaya uygun olarak hareket etmekte ve kimi zaman dar giyinmek moda olduğundan dolayı bu model tercih edilmektedir. Bunun yanında bu ürünün kumaş türü de oldukça önemlidir. Yaz mevsiminde ince ve açık renk, kış mevsiminde kalın ve koyu renk kumaşlı ürünler satın tercih edilmelidir. Böylece ferace modeli için rahat bir tarz elde edilmiş olur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.