Kilo Sorunu Olanlar İçin Tesettür Önerileri
Kilo Sorunu Olanlar İçin Tesettür Önerileri
21 Mayıs 2019

Ülkemiz moda sektörü konusunda son 10 yılda epey yol kat etmiştir. Geliştikçe yeni fikirlerin ortaya çıktığı ve sürekli dinamik bir sektör olan giyim modası her tercihe göre seçenekler sunmaktadır. Ülkemizde dini inanışları farklı birçok insan yaşamaktadır. Ve dini inançlar insanların modaya olan bakış açılarına da şekil vermektedir. Mutaassıp giyim konusunda ülkemiz oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

 

 Ortalama 20 yıl öncesine kadar Türkiye de tesettür giyim sınırlı olarak mağazalarda bulunurken şimdilerde geniş bir pazar haline gelmiştir. Müslümanların kutsal kitabı olan kuranda inananların giyimleri ile ilgili bazı bilgiler verilmektedir. Dikkat çekmemek, karşıdan bakanların nefislerini uyandırmamak, uzuvların belirgin olmaması ve rahat hareket etmeyi sağlayan kıyafetler tercih edilmesi gerekir. Oysa günümüz tesettür giyim modası kapitalizmin etkisi altına girmiş ve amacını aşmaya yönelmiştir. Öyle ki kıyafeti giyen kişinin yaşından, kıyafeti giyeceği ortama, kilosundan boyuna kadar birçok nokta düşünülmeye başlanmıştır.

 

 Kiloya göre tesettür giyim

 

 Fazla kilo sorunu olan kadınlar için büyük beden olarak tasarlanan kıyafetler son dönemde sıkça göze çarpmaktadır. Bir kadının kilolu olsa bile üzerine yakışanı giyerek kendini daha iyi hissetmesi amaçlanır. İç çamaşırından abiye giyime kadar birçok çeşitte yer alan büyük bedenler, tesettür giyimde de tasarlanmaya başlamıştır.

 

 44 bedenden yukarı ölçülere sahip ve tesettür büyük beden giyim tercih eden kadınlar bu beden kıyafetleri beğenmiş ve satın almakta gecikmemişlerdir. Sanal ortamlarda pazarlanmaya başlanmış olan büyük beden tesettür kıyafetler, mağazalarda da yerini almıştır. Renk ve çeşit seçenekleri oldukça fazla olan büyük beden ürünler etek, pantolon, tunik, bluz, ferace ve eşarp gibi parçalardan oluşur.

 

 Fiyat olarak büyük bedenler

 

 Tesettür büyük beden kıyafetler de harcanan malzeme ve kalite de diğer bedenlere göre daha maliyetlidir. Esneklik ve kalitenin ön plana çıktığı bu tarz kıyafetler de özellikli kumaşlar kullanılmaya özen gösterilmelidir. Giyim sektörünün her alanında olduğu gibi fiyatlar ucuzdan pahalıya doğru kaliteye göre sıralanır. Satın alan kişilerin maddi olanaklarına göre her çeşit mağaza bu alanda da bulunmaktadır. Fiyatı düşük ürünlerin kullanım süreleri pahalı olanlara göre farklıdır. Fakat her alışverişte olduğu gibi tüketici tarafından ilk düşünülen bütçesine uygunluğudur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.