Tesettür Giyimde Abiyeler ve Aksesuarlar
Tesettür Giyimde Abiyeler ve Aksesuarlar
02 Mayıs 2019

Abiye, kadınların düğün, nikah, kına, nişan, davet, mezuniyet gibi özel gün ve gecelerde giydikleri gösterişli, şık ve göz alıcı kıyafetlere denir. Muhafazakar hanımların tercih ettiği özel gün ve gecelerde giydikleri kıyafetlere tesettür abiye denir. Muhafazakar hanımların artmasıyla tesettür giyim son zamanlarda en çok ilgi gören kıyafet endüstrisidir.

 

 Tesettür abiyeler Alya dua kıyafet tekstilin de katkılarıyla eskisine kıyasla çeşit çeşit model, tarz ve rengarenk abiyeler bulmak artık mümkün. Tesettür giyimin vazgeçilmezi olan tesettür abiyeler genç ve yetişkin tarzına uygun olarak modern ve şık tesettür abiyeler hizmete sunulmaktadır.

 

 Tesettür Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

 muhafazakar hanımlar tesettür abiye abiye seçerken şık olduğu kadar rahat olmasına dikkat etmesi gerekir dar olmamalıdır. Tesettür abiye alırken kumaşı önemli bir etkendir. Çünkü kumaşın yapısı ve ortama uyumu önemlidir kumaşın yapısı polyester, pamuk ipek, gidilecek olan davette ve uyum sağlamalıdır.

 

 Dış elbise olan ferace ile tesettür abiye zıt renklerde olmamalıdır çünkü renk uyumsuzluğu göz yorucu ve rahatsız edici olabilir. Hanımlar abiye alırken tesettür giyimine uygun olmasına dikkat etmeliler çünkü bunu baz almadan alınan kıyafet görünüm açısından hoş olmayabilir. Ayrıca dikkat etmeleri gereken diğer bir unsur ise alınan tesettür abiye şal ve eşarp ile uyumlu olmalıdır çok parıltılı desenli ve detaylı olan abiyelerle desenli ve parlak eşarp veya şal kullanılmamalıdır abartılı olmamasına dikkat edilmelidir.

 

 Tesettür Abiye Aksesuarları

 

 Tesettür abiye de önemli konulardan biri abiyede aksesuardır. Görünüme hareket katmak ve sıradan, sade ve basit görünümden kurtulmak için aksesuar tercihi bu yüzden önemlidir. Sade abiyeler de çarpıcı ve şık olmak isteyenler taşlı, zincirli ve altın, gümüş renkli kolyeler parıltılı ve simli eşarp ve şallar rugan ayakkabı ve çantalar kullanarak istedikleri çarpıcı görünümü elde edebilirler.

 

 Dikkat çekici payetli, simli, desenli abiyeler de şallar sade ve parıltısız, ayakkabı ve çanta süet ya da mat deri olarak tercih edilmeli, takı olarak aksesuar ince zarif bir bileklik yada takı olarak bir şeyin kullanılması sizi abartılı olmadan şık bir görünüm sağlanmış olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.