Tesettür Giyimde Abiyenin Yeri ve Tercihleri
Tesettür Giyimde Abiyenin Yeri ve Tercihleri
13 Mayıs 2019

Tesettür kullanan bayanların alışverişe çıktıklarında karşılarına birçok seçenek çıkar. Bu seçenekler içinden birey kendine özgü olanı seçmelidir. Bu özgünlükten kasıt bireyin kendine has belirlediği kriterlerin uyuşmasıdır. Karşılaşılan bu seçeneklerden birisi de abiyedir. Birey tesettür alacağı zaman abiye seçeneğininde kullanabileceğini bilmelidir. Maalesef günümüzde bazı kesimler bunu bilememektedir. Bunun sebebi çoğunluğun abiyeyle ile ilgili az bilgiye sahip olmasıdır. Bireyler bu seçenekler arasından kendine has olanı seçtikten sonra diğer hususlara da dikkat etmelidir.

 

 Tesettürde Abiyenin Yeri

 

            Tesettür içerisinde birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklere gerek internet sitelerinden gerekse de çarşılardan ulaşılabilir. İnternet sitelerinden birisi de alyadura.com 'dur. Birey bu seçenekleri kendi kriterlerine göre listeleme yapmalıdır. Bu listeleme sonucunda abiye mi pardesü mü veya başka bir seçenek mi istediğine kara vermelidir. Bu seçenekler arasında tesettürün amacına en uygun olanlardan biriside tesettür abiye ve pardesüdür. Bu sebepten bu seçenekler istek daha fazladır. Birey bu tercihleri yaparken asla bir kritere bağlı kalmamalıdır. Göz önünde birçok unsur tutulmalıdır.

 

 Tesettür Abiye Tercihi

 

            Tesettür konusunda birçok seçeneklerle karşılaşan birey abiye tercihini yaparken göz önünde bazı unsurları tutmalıdır. Bu unsurların başında görünüş gelir. Birey abiye aldığı zaman onun içerisinde rahat hissetmeli ve tesettür abiye kendine özgü olmalıdır. Birey eğer tesettür abiye içerisinde rahat hissetmeyecek ve görünüşünden rahatsız olacaksa diğer seçeneklere yönelmelidir. Çünkü hayatının geri kalanında öyle yaşayacak ve o görünüşte olacaktır. Bu da önemli bir karar vermesi gerektiğini gösterir. Diğer seçeneklerin başında ise tunik çeşitli takımlar veya pardesü gelir.

 

 Tesettür Abiyede Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Tesettür kullanan bayanların abiye veya diğer seçenekleri kullanırken dikkat etmesi gereken birçok husus mevcuttur. Bu hususların başında ise dini değerlere uyum gelir. Birey hiçbir zaman ne için tesettür kullandığını unutmamalıdır. Tesettürde ki amacı her zaman gözünün önünde tutmalıdır. Bu amaç doğrultusunda giyinmeli ve amacın dışına çıkaracak unsurlardan kaçınmalıdır. Eğer bu unsurlar karşısında karşı konulmaz ise tesettür bozulmuş olur. Bunun devamında ise birey modernleşme gibi hususlara karşı kendini koruyama ve tesettür abiye saflığını yitirmeye başlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.