Tesettür Giyimde Renkleri Birbiriyle Uyumu
Tesettür Giyimde Renkleri Birbiriyle Uyumu
29 Kasım 2018

Tesettür kıyafet tercihi özen isteyen bir giyim şeklidir. Çünkü belirli kurallara ve esaslara dayanan özelliklere sahiptir. Asıl amaç tesettüre uygun giyinmekle birlikte, bu amaca hizmet edecek dikkati de göstermek gerekir. Modeller ve renklerle uyumlu tesettür tunik tercihleri etraftan da takdir edilmeli ve bu tercihin yerinde ve doğru bir şekilde yapıldığı görülmelidir. Bu amaçla giyinmek isteyenler belirli renk kombinasyonlarına dikkat etmelidir.

 

 Temizliğin ve Saflığın Rengi Beyaz

 

            Siyah veya mavi bir pantolonun üzerine beyaz bir tesettür tunik tercihi harika bir seçimdir. Kar beyaz gömlekler veya tunikler temiz ve taze bir görünüm sağlayarak en iyi kombinasyonu sağlayacaktır. Beyaz renk saflığı ve temiz duyguları da karşıya aktarır. Bu yüzden kıyafetlere abartısız bir parlaklık ekleyerek, giyinenin de güven verici bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

 

            Lile Tual Etek ile Lacivert Lazer Etek üzerinde kullanılacak beyaz gömlekler beyazın güzelliğini ortaya çıkaran en güzel örnekler arasındadır. Aynı şekilde Mint Zambak etek üzerinde kullanılmış olan bebe yaka beyaz gömlek kollarındaki volanlarla harika bir kombin oluşturmakta ve beyazın asaletini göstermektedir.

 

 Soft Renklerin Gözdeki Pudra Renkler

 

            Pudra renkler tesettür tunik altında kullanılan pantolonlarda, feracelerde ve uzun elbiselerde sıkça karşılaşılan bir renktir. Soft bir renk olması nedeniyle günlük kıyafetlerde rahatlıkla tercih edilmektedir. Ayrıca daha sofistike ve iddiasız bir görünüm uyandırmaktadır. Pudra takım kombinler çalışan hanımların da iş yerlerinde en sık kullandığı kıyafetlerden olma özelliğine sahiptir. Uzun tesettür elbiselerde de giyinmek için iyi bir renk olma özelliğini korur. Giyinenin daha sade, ama güçlü görünmesini sağlar. Siyah eşarp, fular ve şal gibi detaylarla rahatlıkla kullanılabilir. Diğer renkli elbiseler gibi belirli mekanlarda ve yerlerde değil, bütün her yerde giyilebilme özelliğine sahiptir.

 

            Pudra Elit Elbise, Pudra Alya Dantel Elbise gibi modeller, harika kıyafet bütünlüğü sağlayarak çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Pudra tonlardaki elbiseler ve tunikler renkli eşarplarla ve aksesuarlarla kombinlenerek özel stiller oluşturulmasını sağlamaktadır. Daha sakin hisler uyandıran nötr bir renktir. Yumuşak dokusu ve görünümüyle giyinenin stresten uzak ve daha sakin bir gün geçirmesini sağlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.