Tesettürde Dış Giyim Neleri Kapsar
Tesettürde Dış Giyim Neleri Kapsar
21 Ocak 2019

Günümüzde tesettürlü olmayı tercih eden kadınlarımızın doğal olarak kıyafet tercihleri de o yönde olmaktadır. Tesettürlü kadınlar önceki nesillere göre artık çok daha farklı giyinmektedirler. Bu durum Dünya’da her şeyin değiştiği gibi kıyafet seçimlerinin ve tercihlerinin de değişmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca kadınların iş hayatına atılması ve gitgide bu alanda varlıklarının çoğalması da giyim sektörünü etkilemektedir. Birçok tesettürlü kadın günlük hayatında, seyahatte, mesleklerine göre işyerlerinde-özellikle resmi iş yerleri- kıyafetlerine özen göstermek zorundadırlar. Bu da dış görünüşünün iyi görünmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Peki, tesettür dış giyim deyince aklımıza neler geliyor?

  

            Dış giyim insanların dışarıdan bakıldıklarında üzerinde göründükleri kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarlarıdır. Tesettür için bakacak olduğumuzda kadınların saçlarını örtmek için kullandığı şallar, eşarplar, üzerlerinde giydikleri tunikler, gömlekler, bluzlar, altlarına giydikleri pantolonlar, etekler veya bir bütün halinde elbiseler, takım kıyafetler, bunun yanında taktıkları çantalar ve ayaklarına giydikleri ayakkabılar, hatta taktıkları takılar ve saatler tamamen dış giyimi kapsamaktadır. Bunun yanında mevsime göre tesettürlü kadınların giydiği ceketler, trençkotlar, kabanlar, montlar, feraceler, pardesüler, yelekler hatta ve hatta soğuk havalarda giydikleri eldivenler ve taktıkları atkılar veya denize ve havuza girerken giydikleri haşemalar da tesettür dış giyim adı altına girmektedir.

 

 Tesettür İçin Dış Giyim Önerileri

 

            Eğer tesettürlü bir hanım iseniz giyinmek sizin için daha zahmetli bir iştir. Çünkü bu üzerinizde daha fazla kıyafet ve aksesuarın olacağı anlamına gelir. Öneriler için öncelikle nasıl bir tesettür içindesiniz bunun farkına varıp tercihinizi o yönde yapmanız gerekir. Daha sonraki önceliğiniz mevsime göre tesettür kıyafetler tercih etmelisiniz. Mevsime göre tesettürlü giyinmediğiniz takdirde bu durum sizin aleyhinize olacaktır ve sonuç olarak rahatsız olan siz olacaksınızdır. Örneğin; Türkiye gibi yazların sıcak ve kışların soğuk geçtiği ülkemizi ele alırsak yazları serin tutacak kıyafetler, kışları ise üşümenize engel olacak kıyafetler seçmelisiniz. Sonra ise gideceğiniz yerin günlük ve sıradan bir yer mi yoksa iş yeri gibi resmi bir yer mi olduğunu belirlemeniz gerekir. Sonuç olarak kıyafet tercihlerinizi de bu yönde yapmalısınız.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.